“Petica” Belišća za prvi poraz BSK-a

Datum objave: 25. 11. 2015.

belisce-bsk (16)
Nakon 14 kola bez poraza nogometaši iz Bijelog Brda naletjeli su u Belišću na petardu i doživjeli prvi jesenski poraz. U 8. minuti Pilj dobro šutira sa 16 metara, a vratar Ilinčić odlično brani, kao i dvije minute poslije Petrović udarac Krajčeka. Domaći su poveli u 16. minuti. Dupli pas izveli su Ratković i Karamarković, a potonji iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut. Gostujući vratar ponovo se istaknuo kada je iz lijevog donjeg kuta obranio udarac Skenderovića upućen s 25 metara. U 30. minuti gosti su tražili najstrožu kaznu nakon starta Milića. Deset minuta poslije još očitije igranje rukom u gostujućem šestnaestercu sa strane Ištvanića previdio je sudac Lovrić, na opće nezadovoljstvo domaćih igrača i navijača. Dvije minute prije odlaska na odmor Jakovljević je s 10 metara pucao iskosa i pogodio vanjski dio mreže. U prvih 45 minuta vrlo dobri gosti svoje prilike nisu iskoristili, domaći jesu, i zato su otišli na odmor s vodstvom od 1:0. U nastavku susreta odlično izdanje Belišća. Karamarković je u 50. minuti uposlio Ratkovića, a on zaobilazi posljednjeg igrača i vratara te šalje loptu u praznu mrežu.

Za 3:0 uloge su bile zamijenjene, Ratković je bio asistent, a poentirao je Jakovljević. Igrala se 67. minuta kada je Ratković izveo udarac iz kuta, u šesnaestercu gostiju na prvoj stativi pronašao Žaju, koji udarcem glave šalje loptu u gornji desni kut. Domaći su dominirali igrom i rezultatom cijelo drugo poluvrijeme, a točku na “i” stavio je Jelić u 77. minuti igre, kada je sa 16 metara snažno pucao i pogodio lijevi gornji kut nemoćnog vratara Ilinčića. Usprkos pet primljenih pogodaka, vratar gostiju bio je jedan od boljih igrača u redovima BSK-a. Dovođenje trenera Ivice Grnje bio je pogodak uprave NK Belišće, jer je u 180 minuta, odnosno u dvije utakmice, koliko je vodio “crvene”, osvojio svih šest bodova s gol-razlikom 6:0.